Sesob
Uygarlık doruğunun merdiveni sanattır
ULUSLARARASI GİRİŞİMCİLİK ve İNOVASYON EĞİTİMLERİ

ULUSLARARASI GİRİŞİMCİLİK ve İNOVASYON EĞİTİMLERİ

Doğu Marmara'da STE(A)M Alanlarında Genç İnovatif Girişimci Liderler Geliştirme) adlı Uluslararası Projemiz kabul edilmiştir.

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak Amerika Birleşik Devletleri Ankara Büyükelçiliğine yapmış olduğumuz “Developing Young Innovative Entrepreneurial Leaders in STE(A)M Fields in Eastern Marmara Region" (Doğu Marmara Bölgesinde STE(A)M Alanlarında Genç İnovatif Girişimci Liderler Geliştirme) adlı ANK-NOFO-FY19-02 numaralı Uluslarası Projemiz kabul edilmiştir. 

Proje ortağımız Amerika'dan Purdue Üniversitesidir. 
Proje kapsamında 5 ilde (Sakarya, Bolu, Düzce, Yalova, Bilecik) toplam 300 gence 2 faz olmak üzere girişimcilik ve inovasyon eğitimleri verilecektir. 
Eğitimler sonunda değerlendiriciler tarafından seçilen bir genç girişimciye kendi işini kurabilmesine destek olmak için para ödülü verilecektir.
 
Bu kapsamda proje ile ilgili Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sayın Mustafa Kayıkçı, Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sayın Tahir Gayret, Bilecik Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sayın Halit Gölcan ve Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Genel Sekreteri Arife Çölbay Kocaman ile biraraya gelinerek istişarelerde bulunuldu.

Haber Galerisi